ČeštinaEnglish


Banner
Banner
Home Aktuality
Tisková zpráva - 3.9.2010 PDF Tisk Email
Sklizeň chmele v ČR v roce 2010


Podle údajů Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského je celková sklizňová plocha chmele v ČR v roce 2010 – 5210 ha, což představuje pokles od stavu roku 2009 o 97 ha. Hlavní odrůdou pěstovanou na území ČR je stále jemná aromatická odrůda Žatecký poloraný červeňák s 87,5 % z celkové plochy. Výsaz nových rostlin v roce 2010 byl proveden na 193 ha, tj. 3,7 %.

Celý článek...
 
Tisková zpráva - 23.8.2010 PDF Tisk Email
V tomto týdnu začne sklizeň ve všech chmelařských oblastech
České republiky


Již v průběhu uplynulého víkendu započali někteří pěstitelé chmele sklízet své zelené zlato. Chmel se počátkem tohoto týdne začne sklízet ve všech třech chmelařských oblastech České republiky – Žatecké chmelařské oblasti, Úštěcké chmelařské oblasti a Tršické chmelařské oblasti a to ve více jak 200 katastrálních územích.

Vůbec jako první začali sklízet již na začátku minulého týdne v Dobroměřicích, následovaní Lenešicemi nebo Kolešovicemi na Rakovnicku ke konci týdne. Drtivá většina pěstitelů pak začíná v těchto dnech. Od úterý se rozběhne sklizeň i  na účelovém hospodářství Chmelařského institutu, s.r.o. ve Stekníku. Na úštěcku většina pěstitelů započne také v průběhu tohoto týdne. Pěstitelé v tršické oblasti jsou na tom obdobně.

Celý článek...
 
Jarní zasedání IHGC 2010 - Paříž PDF Tisk Email

Ve francouzském hlavním městě Paříži se jako již poněkolikáté v řadě konalo jarní zasedání Mezinárodní organizace pěstitelů chmele. Letos prezenční listina zaujímala celkem zástupce 8 zemí/obchodních organizací. Tento nízký počet účastníků, kde bohužel chybělo české zastoupení, byl způsoben náhlým uzavřením letového prostoru v téměř celé Evropě a české letiště Ruzyň nevyjímaje. Avšak i přesto se jednání uskutečnilo a jednotlivé členské organizace a pěstitelské země mají k dispozici aktualizovanou statistiku ploch nebo zprávu o situaci na trhu podanou německými obchodníky se chmelem.

Celý článek...
 
Tisková zpráva - 10.5.2010 PDF Tisk Email
Jarní práce na chmelnicích v roce 2010


Již na přelomu března a dubna začaly jarní chmelařské práce v oblastech Žatecka, Úštěcka a Tršicka

Celý článek...
 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 7 z 10
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Založeno na Joomla!, Design: Lukas Hajek - Imemine, Template:Free Joomla 1.5 Theme,Valid XHTML and CSS.