ČeštinaEnglish


Banner
Banner
Home Aktuality
Kongres IHGC 2009 - Francie PDF Tisk Email

Jednání IHGC, které se konalo od 3. do 5. srpna ve Francii se zúčastnilo okolo 180 účastníků z celkem 15 členských zemí. Hostitelským městem byl tenkrát alsaský Štrasburk.

 

Celý článek...
 
Jarní zasedání IHGC 2009 – Paříž PDF Tisk Email

Na jednání ekonomické komise a představenstva IHGC v Paříži 17.dubna 2009 se sešlo 9 členských zemí a 7 zástupců obchodních firem. Českou republiku zastupovali představitelé Svazu pěstitelů chmele, CHMELAŘSTVÍ, družstva Žatec a Unie obchodníků a zpracovatelů chmele ČR.

 

Celý článek...
 
České zastoupení chmelařů v zahraničí PDF Tisk Email

Ve svých funkcích v mezinárodních a evropských chmelařských organizacích potvrzeni v letošním roce Ing. Bohumil Pázler a Mgr. Zdeněk Rosa, BA.

Hlavní světovou chmelařskou organizací je Mezinárodní sdružení pěstitelů chmele (International Hop Growers Convention). Tato organizace se sídlem ve francouzském Štrasburku má 33 členů. 21 členů jsou národní pěstitelské organizace a 12 členů jsou chmelařské obchodní společnosti nebo národní seskupení obchodních společností.

 

Celý článek...
 
Tisková zpráva – 24.9.2009 PDF Tisk Email

Publikace Český chmel – Czech hops

 

Již tradičně každým rokem vychází mezinárodní publikace Český chmel – Czech hops a letošní rok není výjimkou. V minulém týdnu byla oficiálně vydána a představena tato publikace na veletrhu Drinktec v Mnichově. Jak je již známo, řadou studií a ohlasem ve světě potvrzeno, Český chmel je známkou kvality a v neposlední řadě výjimečnosti, což dokládá jednak definice českých chmelařských oblastí dle zákona č. 97/1996 Sb. a zejména zápis chráněného označení původu (PDO) „Žatecký chmel“ do rejstříku EU podle Nařízení Komise č. 503/2007. Tato publikace byla publikována Ministerstvem zemědělství ve spolupráci se Svazem pěstitelů chmele ČR. Vedoucím autorského kolektivu je Mgr. Zdeněk Rosa, BA, který již v úvodu vystihuje výjimečnost českého chmele a jeho bohatou historii. Dále pojednává o přehledu informací, které může čtenář v této publikaci naleznout.

 

Celý článek...
 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 8 z 10
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Založeno na Joomla!, Design: Lukas Hajek - Imemine, Template:Free Joomla 1.5 Theme,Valid XHTML and CSS.