ČeštinaEnglish


Banner
Banner
Home Aktuality
Chmelařský kongres - 3.2.-4.2.2009 PDF Tisk Email

Chmelařský kongres pořádaný Svazem pěstitelů chmele České republiky se konal 3.-4.února v Praze. Jednání chmelařského kongresu se zúčastnilo okolo 120 zástupců českých pěstitelů chmele, obchodních firem se chmelem, dodavatelů a institucí a organizací spojených s pěstováním chmele a českým zemědělstvím.

 

Celý článek...
 
Tisková zpráva - 7.1.2009 PDF Tisk Email

CHMELAŘSKÁ ROČENKA SLAVÍ DESETILETÉ VÝROČÍ

 

Chmelařská ročenka 2009 je jubilejním desátým vydáním v novodobé historii českých chmelařských ročenek. Je nutné připomenout, že tuto novodobou etapu této výjimečné publikace odstartoval Prof. Ing. Václav Fric, DrSc. Dr.h.c., který stál za vznikem prvních tří ročníků, tedy 2000-2002. Profesor Fric i nadále velmi aktivně každý rok spolupracuje na přípravě historické části ročenky, zejména pak ve spolupráci s panem Nesvadbou, na zpracování životopisů českých chmelařských osobností.

Celý článek...
 
Tisková zpráva - 17.12.2008 PDF Tisk Email

Nejlepší chmelové foto roku 2008

Soutěž o nejlepší fotografii roku 2008, kterou pořádal Svaz pěstitelů chmele ČR, vyhrál snímek ing. Vlastimila Nedvěda. Vítěz získává nové chmelařské tričko s nápisem Český chmel – Tradice kvality a logem Žateckého chmele, Chmelařskou ročenku 2009 a láhev sektu pro přivítání nového chmelařského roku.

Celý článek...
 
Tisková zpráva - 10.11.2008 PDF Tisk Email

České chmelařství se prezentuje na mezinárodním veletrhu BRAU Beviale v Norimberku

 

Svaz pěstitelů chmele České republiky představí od 12. do 14.listopadu české chmelařství na nejvýznamnějším mezinárodním nápojovém veletrhu BRAU Beviale v Norimberku.

 

Tak jako v minulém roce chce Svaz dále propagovat chráněné označení původu Žatecký chmel, které bylo v loňském roce zapsáno do seznamu Evropské Unie. Pro návštěvníky expozice v hale 1, stánek 534, je připraven nový Atlas českých odrůd chmele z Chmelařského institutu, s.r.o. spolu se vzorky hlavních českých odrůd chmele, kterými jsou Žatecký poloraný červeňák, Sládek, Premiant a Agnus. Pivovary se budou moci seznámit také se vzorky nových odrůd Rubín a Harmonie. Připraveny jsou také piva uvařená z nových českých odrůd chmele v pokusném pivovárku Chmelařského institutu, s.r.o. Žatec.

Celý článek...
 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 9 z 10
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Založeno na Joomla!, Design: Lukas Hajek - Imemine, Template:Free Joomla 1.5 Theme,Valid XHTML and CSS.