ČeštinaEnglish


Banner
Banner
Home Aktuality
Tisková zpráva - 10.11.2008 PDF Tisk Email

České chmelařství se prezentuje na mezinárodním veletrhu BRAU Beviale v Norimberku

 

Svaz pěstitelů chmele České republiky představí od 12. do 14.listopadu české chmelařství na nejvýznamnějším mezinárodním nápojovém veletrhu BRAU Beviale v Norimberku.

 

Tak jako v minulém roce chce Svaz dále propagovat chráněné označení původu Žatecký chmel, které bylo v loňském roce zapsáno do seznamu Evropské Unie. Pro návštěvníky expozice v hale 1, stánek 534, je připraven nový Atlas českých odrůd chmele z Chmelařského institutu, s.r.o. spolu se vzorky hlavních českých odrůd chmele, kterými jsou Žatecký poloraný červeňák, Sládek, Premiant a Agnus. Pivovary se budou moci seznámit také se vzorky nových odrůd Rubín a Harmonie. Připraveny jsou také piva uvařená z nových českých odrůd chmele v pokusném pivovárku Chmelařského institutu, s.r.o. Žatec.

Celý článek...
 
Tisková zpráva - 8.12.2008 PDF Tisk Email

V České republice se v roce 2008 sklidilo 6752,79 t chmele

Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský, pracoviště Žatec (ÚKZÚZ, vedoucí ing. Vladimír Barborka) poskytl konečné údaje ke sklizni chmele v roce 2008.

 V ČR se v roce 2008 podle ÚKZÚZ sklidilo celkem 6752,79 t chmele což odpovídá výnosu 1,27 t/ha. V Žatecké chmelařské oblasti bylo vypěstováno celkem 4576,24 t, v Úštěcké oblasti celkem 960,41 t v Tršické chmelařské oblasti celkem 1215,84 t chmele

 

Celý článek...
 
Udržitelnost oboru chmelařství v České republice PDF Tisk Email
Pěstování chmele má na území České republiky tisíciletou tradici a Česká republika patří tradičně mezi největší světové producenty chmele. Okolo 80 % chmele je každoročně vyváženo, ale český chmel také tvoří kvalitativní základ českých piv. Největšími odběrateli českého chmele jsou japonské pivovary a dále mezinárodní pivovarské skupiny SABMiller a InBev.

V roce 2007 se chmel v ČR dle ÚKZÚZ pěstoval na ploše 5389 ha ve 139 podnicích. Chmel se v ČR pěstuje ve třech chmelařských oblastech – Žatecko, Úštěcko a Tršicko. Největší oblastí je Žatecká chmelařská oblast (74,3 %). Hlavní pěstovanou odrůdou je Žatecký poloraný červeňák (89,8 %), který je nejkvalitnější aromatickou odrůdou na světě. Dalším pěstovanými odrůdami jsou odrůdy Sládek, Premiant, Agnus, Bor, Magnum a Fuggle.
Celý článek...
 
Hop Market Telegram – leden 2008 PDF Tisk Email
Zpravodaj firmy Joh. Barth&Sohn.

Extrémní nedostatek chmele ze sklizně 2007 – Deficit alfy okolo 1000 t, tedy 12 % potřeby – Sklizně 2008 a 2009 z vysoké míry pod smlouvou – Obor chmelařství bude znovu investovat do další infrastruktury

Situace na trhu – sklizeň 2007

V době kdy v listopadu 2007 probíhal nápojový veletrh BRAU již bylo velmi zřejmé, že nebude možné pokrýt očekávanou poptávku po chmelu. Dostupná volná množství byla minimální a vyskytovala se spíše mezi aromatickými odrůdami Perle a Tradition než mezi hořkými odrůdami. Podprůměrný obsah alfy u odrůdy Magnum tak jako i u vysoko-obsažných odrůd v USA znamenal konec nadějí na volné množství, protože bylo možné pouze pokrýt již uzavřené smluvní závazky.
Celý článek...
 
« ZačátekPředchozí123456789DalšíKonec »

Strana 9 z 9
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Založeno na Joomla!, Design: Lukas Hajek - Imemine, Template:Free Joomla 1.5 Theme,Valid XHTML and CSS.