ČeštinaEnglish


Banner
...................................... Svaz pěstitelů chmele a Chmelařský institut Vás zvou na
Banner
Expozici českého chmele
Banner
Navštivte náš stánek 550/hala 1 ...................................
Home Aktuality
Jarní zasedání IHGC 2008 - Paříž PDF Tisk Email
Zdeněk Rosa ml. – Svaz pěstitelů chmele ČR

První zasedání Mezinárodní organizace pěstitelů chmele (IHGC) se v roce 2008 konalo 25. dubna v Paříži. Na jednání se sešlo 9 pěstitelských organizací a 6 obchodních organizací.
V reakci na vývoj na trhu se chmelem se v rámci členských zemí IHGC počítá s rozšířením ploch chmele. Na jednání ekonomické komise byly projednány zprávy přítomných členských zemí.
Celý článek...
 
Tisková zpráva – 14. 5. 2008 PDF Tisk Email
V roce 2008 se chmel v ČR bude pěstovat na 5345 ha

Podle údajů Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského je celková plocha chmele v ČR v roce 2007 odhadována na 5345 ha což znamená pokles od stavu roku 2007 o 44 ha. Nosnou odrůdou zůstává Žatecký poloraný červeňák s 88,8 % plochy.

V porovnání s předcházejícím rokem vzrostla opět plocha odrůdy Premiant, ale také plocha odrůdy Sládek. Na druhou stranu se bohužel znovu snížila celková plocha odrůdy Žatecký poloraný červeňák a to především v Žatecké chmelařské oblasti (-70 ha) a v Úštěcké chmelařské oblasti (-35 ha). Pozitivní zprávou je, že se zvýšila plocha nově vysázeného chmele a že se dá předpokládat další zvyšování nově vysazovaných ploch v následujících letech.

V Tršické chmelařské oblasti došlo dokonce k mírnému nárůstu plochy díky výsazům odrůdy Žatecký poloraný červeňák.
Celý článek...
 
Zpráva pro odběratele PDF Tisk Email

Současná situace českého chmelařství

Vážení obchodní partneři,

V průběhu jara a léta tohoto roku, tak jako i podzimu roku minulého, se objevila četná hodnocení stavu českého chmelařství ze stran některých světových obchodních firem se chmelem. Chtěli bychom upozornit, že některá tato hodnocení a výhledy jsou velmi paušalizující, mnohdy nepřesná a zavádějící. Je možné, že účelem těchto sdělení je snížit potenciál a hodnotu českého chmelařství v očích odběratelů českého chmele a tím získat do budoucna konkurenční výhodu.

Celý článek...
 
Tisková zpráva – 5.9.2008 PDF Tisk Email
Sklizeň chmele v ČR v roce 2008

Podle údajů Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského byla celková sklizňová plocha chmele v ČR v roce 2008 - 5335 ha což znamená pokles od stavu roku 2007 o 54 ha. Nosnou odrůdou zůstal Žatecký poloraný červeňák s 88,8 % plochy.

Rok 2008 byl především ve znamení velkého růstu nákladů na pěstování chmele a velmi silného posilování kurzu české měny. V rámci nákladů se jedná především o růst v položkách mezd, hnojiv, pesticidů, pohonných hmot, elektřiny nebo drátku. Jarní práce byly u některých podniků vážně ovlivněny nedostatkem pracovních sil pro zavádění chmele. V průběhu května, června a července zasáhly chmelařské oblasti časté bouřky s kroupami či velmi silným větrem což měla za důsledek vážné škody na porostech v části chmelařských oblastí. Celkem bylo velmi vážně poškozeno kroupami přes 300 ha chmelnic a cca 30 ha chmelnic v důsledku silných lokálních vichřic spadlo. Tyto porosty byly také česány jako první.
Celý článek...
 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 10 z 10
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Založeno na Joomla!, Design: Lukas Hajek - Imemine, Template:Free Joomla 1.5 Theme,Valid XHTML and CSS.